جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

اعلامیه‌ی جمعیت اسلامی افغانستان در پیوند به حمله‌ی انتحاری در برابر سفارت روسیه مقیم کابل

در پی وقوع حمله‌ی انتحاری در برابر سفارت جمهوری فدراتیف روسیه در کابل تعدادی از هموطنان عزیز مان شهید و دو کارمند سفارت جمهوری فدراتیف روسیه نیز جان باخته‌اند که جمعیت اسلامی حمله تروریستی مذکور را قویاً محکوم می‌کند.
از دید جمعیت اسلامی، تروریسم به‌عنوان ابزار تسلط بر ملت‌ها و حربه‌ی جنگ‌های نیابتی و تیغ بُرنده‌ی افراط‌گرایی‌خشونت‌ورز، خطرناک‌ترین سلاحی‌ست که بشریت را تهدید می‌نماید. جمعیت اسلامی پیوسته و تکراراً نسبت به این خطر هشدار داده و از علما، رهبران فکر و صاحب‌رای، سازمان همکاری اسلامی و سازمان ملل‌متحد تقاضا نموده است تا در حصه‌ی معالجه و ریشه‌کن کردنِ این آفت جهانی اقدام جدی نمایند.‌
حمله‌های خونین پی‌در‌پی برضد مردم افغانستان که حتی مقر های دیپلوماتیک نیز از چنین حملاتی مصئون نمانده‌اند، ضمن ابطال ادعاهای مردم‌فریب و اثبات ناتوانی گروه ط‌البان در تأمین امنیت، نشان می‌دهد حل مشکل تروریسم نیازمند تلاش‌های مضاعف از جانب جامعه‌ی جهانی می‌باشد.
در اخیر ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغ‌دیده، برای شهدای این حادثه بهشت برین و برای زخمی‌ها شفای عاجل استدعا داریم و نیز به دولت و ملت جمهوری فدراتیف روسیه عرض تسلیت می‌نماییم.
۱۴ سنبله ۱۴۰۱

نظرات بسته شده است.