جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

اعلامیه‌ جمعیت اسلامی افغانستان در پیوند به جنایت‌های اخیر گروه ط‌البان در اندراب و خوستِ ولایت بغلان

 

طبق تازه‌ترین‌گزارش‌ها، ط‌‌البان در ادامه‌ی جنایت‌های جنگی‌شان علیه مردم افغانستان، در اندراب و خوستِ ولایت بغلان به ظلم و فاجعه‌های گسترده دست زده‌اند. بازداشت و سر بریدنِ مظلومانه‌ی یک نوجوان در روستای کاسه‌تراش ولسوالی دِه‌صلاح، تیر باران نمودن افراد ملکی در ولسوالی قاسان، جست‌وجوی خانه‌به‌خانه و نیز کوچ اجباری مردم محل نمونه‌هایی از نقض همه‌‌جانبهٔ حقوق بشر و موازین جنگی توسط ط‌البان می‌باشند.

هم‌چنان اخیرا یوناما طی گزارشی به بخشی از شکنجه‌‌ و کشتارهای افراد ملکی و نقض حقوق بشر از جانب گروه ط‌البان اشاره کرده است. جمعیت اسلامی افغانستان ضمن استقبال از گزارش مذکور آن‌را منعکس‌کننده‌ی تمام جنایت‌های صورت‌گرفته نمی‌داند و براساس شواهد موثق باور دارد که خشونت‌ها و فجایعِ مرتکب‌شده توسط گروه حاکم، به مراتب وسیع‌تر از محتوای گزارش یادشده استند.

هرچند ظلم‌پروری، قساوت و بی‌احترامی به مردم، ویژه‌گی‌ های ماهوی و فکری ط‌البان را تشکیل می‌دهند، اما هنگامی‌که این گروه در برابر اراده‌ی استوار مردم برای دفاع از شرف و عزت‌شان ناکام می‌ماند، این ویژگی‌ها خشن‌تر شده و حقارت و عقده‌های ناشی از چنین شکستی را بر سرِ افراد ملکی خالی می‌کند.

گروه ط‌البان باید بداند همان‌طور که در اثر عدم احترام و نادیده‌گرفتنِ اراده‌ی جمعی مردم در طول حیات خویش به عنوان یک گروه منزوی، دهشت‌افکن و از نظر اخلاقی و فرهنگی شکست‌خورده باقی‌مانده‌است، اکنون نیز به علت ادامه‌ی سیاست ظالمانه‌ی یادشده، بصورت روز‌افزون در انظار جهانیان و مردم افغانستان منفورتر و ناکام‌تر می‌شود.

ماهیت استبدادی گروه ط‌البان و عزم تزل‌زل‌ناپذیرِ مردم افغانستان در راستای دفاع از عدالت و عزت و استقلال کشور، حاکمیت قانون و ارزش‌های مردم‌سالار را به میهن عزیز مان اعاده خواهد کرد و استبدادگران شرمنده‌ی تاریخ خواهند شد. مردم به صحنه‌ی سرنوشت‌سازِ عدالت‌خواهی آمده‌اند و وقتی مردم به صحنه بیایند، زوال رژیم‌های ستم‌گر قطعی می‌شود.

جمعه ۳۱ سرطان ۱۴۰۱

نظرات بسته شده است.