جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

با هم‌کاری نهاد محترم آسام (ASAM) و نهاد محترم UKID از دوازدهمین سال‌گرد شهادت پروفیسور برهان‌الدین ربانی، رهبر جهاد و مقاومت، رئیس جمهور پیشین و شهید صلح افغانستان، در شهر استانبول جمهوری ترکیه تجلیل به‌عمل آمد.

دیروز ۲۹ سنبله، با هم‌کاری نهاد محترم آسام (ASAM) و نهاد محترم UKID از دوازدهمین سال‌گرد شهادت پروفیسور برهان‌الدین ربانی، رهبر جهاد و مقاومت، رئیس جمهور پیشین و شهید صلح افغانستان، در شهر استانبول جمهوری ترکیه تجلیل به‌عمل آمد.
‏این برنامه با حضور صلاح‌الدین ربانی، رئیس جمعیت اسلامی افغانستان، سردار موسی چلبی، رئیس نهاد آسام و شمار دیگر از شخصیت‌های ترک و تعداد از شخصیت های افغانستان مقیم جمهوری ترکیه برگزار گردید.
‏سخن‌رانان‌ برنامه، علاوه بر قدردانی از کارنامه‌های درخشان رهبر فقید جهاد و مقاومت مردم افغانستان، درباره‌ی جای‌گاه ایشان در جهان اسلام، از جمله رابطه‌ی‌شان با جمهوری ترکیه هنگام جهاد، ریاست جمهوری و بعد از آن، صحبت نمودند. هم‌چنین، در جریان برنامه از شماری از آثار رهبر شهید رونمایی گردید و در پایان، رئیس جمعیت اسلامی افغانستان به رسم قدردانی از همکاری‌ها و تلاش‌های بعضی شخصیت‌های تُرک حاضر در جلسه در امر حمایت از داعیه‌ی برحق مردم افغانستان در زمان جهاد مقدس، برای آن‌ها تحسین‌نامه‌هایی را تقدیم کرد.

نظرات بسته شده است.