جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح‌الدین ربانی، رئیس جمعیت اسلامی افغانستان، به مناسبت پیروزی رئیس جمهور منتخب جناب رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

پیام صلاح‌الدین ربانی، رئیس جمعیت اسلامی افغانستان، به مناسبت پیروزی رئیس جمهور منتخب جناب رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه
برگزاری موفقانه‌ی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی تاریخی جناب رجب طیب اردوغان را برای شخص جناب اردوغان، حزب عدالت و توسعه و ملتِ دوست و برادر ترکیه مبارک‌باد می‌گوییم.
هم‌چنین بدست آوردن اکثریت کرسی‌ها را در پارلمان جمهوری ترکیه توسط حزب عدالت و توسعه در انتخابات چند روز پیش، برای رهبری و هوادران این حزب خجسته‌باد گفته و این موفقیت را نشانه‌ی محبوبیت عمیق حزب و اعتماد مردم شریف ترکیه بر ظرفیت‌ها و اراده‌ی خدمت‌گزاری حزب عدالت و توسعه می‌دانیم.
این انتخابات که تاریخی‌ترین انتخابات ریاست جمهوری ترکیه خوانده شده است، نشان‌ داد که مردم‌سالاری در جامعه‌ی سیاسی و فرهنگی این کشور نهادینه گردیده و مردم در مورد سرنوشت سیاسی‌شان آگاهانه تصمیم می‌گیرند.
جمهوری ترکیه تحت رهبری جناب اردوغان تا کنون به موفقیت‌های چشم‌گیری در عرصه‌‌های توسعه، حکومت‌داری خوب و مردم‌سالاری دست یافته و به یکی از بازی‌گران قدرت‌مند و موثر در جامعه‌ی بین‌المللی تبدیل گردیده است.
با توجه به دست‌آورد‌های درخشان دوره‌های قبلی زعامت جناب اردوغان، جمعیت اسلامی باور دارد این‌بار نیز جمهوری ترکیه به رهبری ایشان مسیرهای تازه‌‌‌‌‌ی دیگری را در زمینه‌ی پیش‌رفت و تعالی جمهوری ترکیه خواهد پیمود.
جمعیت اسلامی افغانستان و حزب عدالت و توسعه، به عنوان دو حزبی که دارای مشترکات فرهنگی فراوانی می‌باشند، در راستای منافع ملی هر دو کشور هم‌واره با همدیگر روابط نزدیک و سازنده‌ای داشته‌اند و در آینده نیز جمعیت اسلامی آماده‌ است این روابط و همکاری‌ها را در عرصه‌های مختلف با حزب عدالت و توسعه ادامه داده و توسعه‌ بخشد.
در پایان، ضمن آرزوی موفقیت برای حکومت منتخب جدید، جمهوری ترکیه را پیوسته باثبات، مرفه و صلح‌آمیز می‌خواهیم.

نظرات بسته شده است.