جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

نهمین سالروز وفات مرحوم قاری رحمت الله

پیام رئیس جمعیت اسلامی افغانستان

نه سال از وفات مرحوم قاری رحمت الله امیر پیشین جمعیت اسلامی در ولایت کندز و والی پیشین این ولایت گذشت و جایش در میان مردم و همسنگرانش خالیست. مرحوم قاری رحمت‌الله از بهارجوانی‌ به صفوف مبارزه علیه استبداد و بی‌عدالتی به رهبری جمعیت اسلامی افغانستان پیوست و دیری نگذشت که در میان مبارزان نهضت و جمعیت اسلامی تبارز کرد.
او در سال‌های پر افتخار جهاد به عنوان امیرعمومی جمعیت اسلامی افغانستان در ولایت کندز و بعدها در دوره دولت اسلامی به عنوان والی این ولایت و بعد در سال‌های مقاومت به عنوان یکی از چهره های درخشان مقاومت ملی خوش درخشید و از خود کارنامه های درخشانی درج تاریخ کرد.
مرحوم قاری رحمت‌الله احمدی از ویژگی‌های شخصیتی‌ای برخورداربود که درکمتر شخصیت‌های هم‌روزگارش، دیده می‌شد. او یک مجاهد صادق، مرد حلیم و متین و شخصیت متواضع، بی ریا و بی‌آلایش بود. او در دوره جدید نیز به عنوان نماینده مردم کندز در مجلس نمایندگان مشغول خدمت صادقانه به مردمش بود.
اینک نه سال از درگذشت آن مجاهد وارسته سپری شد؛ به این مناسبت ازخداوند منان آرزو دارم که روح آن بزرگ‌مرد را درکنار ارواح پاک شهدا و صدیقین شاد و آرام داشته باشد، و به بازماندگانش توفیق ادامه راه وی نصیب فرماید.
یاد و خاطراتش جاودانه باد!

نظرات بسته شده است.