جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام جمعیت اسلامی افغانستان به مناسبت دوازدهمین سال‌گرد شهادت رهبر جهاد و مقاومت مردم افغانستان

در آستانه‌ی دوازدهمین سال‌گرد شهادت پروفیسور برهان‌الدین ربانی، رهبر فقید جهاد و مقاومت، رئیس جمهور پیشین و شهید صلح افغانستان، به روح مطهر آن عالِم باعمل، رهبر سیاسی تحول‌آفرین و نُماد اعتدال و پاس‌داری از حاکمیت اراده‌ی جمعی مردم در تعیین سرنوشت سیاسی‌شان، درود می‌فرستیم.
در شرایطی که افغانستان دچار انقطاع نظم و اعتدال گردیده‌‌است، به تقویت تفکر دینی، فرهنگی و سیاسی رهبر جهاد و مقاومت و مرشد فقید جمعیت اسلامی در سطح ملی و بین‌المللی، بیش‌تر از هر زمانی نیاز احساس می‌شود.
شهید صلح افغانستان با پیوند منطقی میان دین و دست‌آوردهای تمدن بشری هردوی این حوزه‌ها را در راستای ایجاد یک جامعه‌ی سالم و هم‌چنین رستگاری معنوی و مادی انسان حیاتی می‌دانست. سخنان و کارنامه‌های درخشان استاد شهید، مروج فرهنگ اعتدال‌گرایی، تساهل و مدارا می‌باشند. احترام به اراده‌ی عمومی در تعیین حاکمیت سیاسی و پرهیز از انحصارگرایی و برتری‌طلبی، ستون‌پایه‌ی تفکر رهبر جهاد و مقاومت مردم افغانستان را تشکیل می‌داد. شهید صلح افغانستان در پرتو آموزه‌های دینی و تجربه‌های معتبر عملی، اتکا به عقلانیت جمعی و شورایی را در تصمیم‌‌گیری‌های سیاسی، راه مهمی به‌سوی خیرِ کشور و مردم می‌دانست.
رهبر جهاد و مقاومت مردم افغانستان، پیوسته بر سهم ملموس زنان در همه‌ی عرصه‌های اجتماعی تاکید می‌ورزید و نیز به جوانان، اعم از زن و مرد، توصیه می‌نمود در مرحله‌های دشوار زندگی امید را از دست ندهند. او با تقبیحِ پدیده‌های زشت افراط‌گرایی و تروریزم، از جوانان می‌خواست هیچ‌گاهی اجازه ندهند دشواری‌های زندگی زمینه‌ را برای گروه‌های افراطی و خشونت‌پیشه مساعد سازد تا از میان نسل جوان سربازگیری کنند.
ما در جمعیت اسلامی افغانستان در راستای تقویت میراث فکری و سیاسی رهبر جهاد و مقاومت مردم افغانستان به تلاش‌های‌مان ادامه می‌دهیم و در دوازدهمین سال‌گرد شهادت آن شخصیت فرزانه با آرمان‌های متعالی ایشان تجدید پیمان می‌کنیم.

نظرات بسته شده است.