جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام جمعیت اسلامی افغانستان به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص)

دوازدهم ربیع الأول، زادروز پیامبر آزادی، عدالت و کرامت انسانی، گرامی باد!
امروز برابراست با روز تولد سرورِ آزادگان جهان، پیامبر بت‌شکن و زنجیرشکن، پیامبر عدالت‌گستر و ظلم‌ستیز، بزرگ‌ترین انسان تاریخ بشر و به سخن رهبرشهید «گرامی‌ترین اولاد آدم و گرامی‌تر از آدم».
بدون شک زادروزِ پیامبر گرامی اسلام محمد بن عبدالله – صلی الله علیه و سلم- یادآور مجموعه‌ارزش‌های جاویدانی‌ای‌است که با گذشت قرن‌های متمادی و تا زمانی‌که هستی باقی‌است، نه تنها کهنگی ندارد؛ بلکه مسیرهای تاریک و پر پیچ و خم انسان‌ها را روشن خواهد کرد.
آری، تا زمانی که حیات در زمین هست، رسالتِ او به مثابۀ بهترین پیام و رحمت برای جهان و جهانیان خواهد بود؛
چون خدایش اورا جز رحمتی برای جهانیان نفرستاده است:« وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلا رَحْمَهً لِلْعَالَمِین». [الأنبیاء: ۱۰۷].
از ارزش‌های جاویدانۀ دیگری که رسالتِ او به ارمغان آورده، ارزش آزادگی و آزادزیستن است.
او در اوضاعی به دنیا آمد و سپس به پیامبری برانگیخته‌شد که همۀ آزادی‌ها، کرامت و حیثیت‌های انسانی، از زن و مرد و پیر و جوان سلب شده و محکوم به فنا بود. مردم به جای حقایق و واقعیت‌ها به خرافه‌پرستی، اوهام، بت‌پرستی و عصبیت‌های بدوی و قبیلوی رو آورده بودند، پس آمدنِ او درحقیقت، چنان انفجار نور در دل تاریکی‌ها و شبیخونی بود که کاخ‌های ستم، استبداد، بی‌عدالتی و سرکوب را از بنیاد بر کند و دنیا را با پیام رهایی‌بخش و انسانی‌اش روشن ساخت.
در حالی‌که فرارسیدن این مناسبت خجسته را گرامی می‌داریم، از بارگاه الهی تمنا داریم که ما را شامل پیروان و رهروان راستین آن حضرت – صلی الله علیه و سلم- بسازد و همۀ مسلمانان را در سراسر جهان، به‌ویژه در کشور عزیزمان، از بند ظلم، استبداد و عصیبت‌های قومی و بدوی که هیچ ربطی به پیام اسلام و پیامبر گرامی‌اش ندارد، برهاند و ما ذلک علی الله بعزیز.

نظرات بسته شده است.