جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح‌الدین ربانی، رئیس جمعیت اسلامی افغانستان، در پیوند به حمله‌ی تروریستی بر حرم شاهچراغ شهرِ شیراز جمهوری اسلامی ایران

پیام صلاح‌الدین ربانی، رئیس جمعیت اسلامی افغانستان، در پیوند به حمله‌ی تروریستی بر حرم شاهچراغ شهرِ شیراز جمهوری اسلامی ایران
با تأسف اطلاع حاصل نمودیم که تروریستانِ خون‌آشام بر حرم مبارک شاهچراغ در شهر شیرازِ جمهوری اسلامی ایران حمله نموده و تعدادی از زائران را شهید و شماری را زخمی ساخته‌اند.
جمعیت اسلامی افغانستان این حادثه‌ی ضد انسانی و ضد اسلامی را که بی‌تردید کار دشمنان دین و انسانیت است با شدیدترین الفاظ محکوم می‌کند و بدین‌وسیله مراتب هم‌دردی خویش‌را با رهبری حکومت و ملت شریفِ کشور برادر، جمهوری اسلامی ایران، و نیز خانواده‌های قربانیان ابراز می‌دارد.
گسترش چنین حادثه‌های ناگوار از جامعه‌ی جهانی، بویژه کشورهای منطقه، می‌طلبد تا در قبال قوت‌گیری و حاکمیت گروه‌های افراط‌گرا و دهشت‌افکن در هر نقطه‌ای از جهان بی‌تفاوتی اختیار نکند و در برخورد و تعریفِ گروه‌های تبه‌کار، به دور از روی‌کرد‌های گزینشی، به فهم مشترکی دست پیدا نماید و مشترکاً در هم‌کاری با یکدیگر جهان و منطقه‌ی امن‌تری بسازیم.
در پایان، ضمن همدردی مجدد با خانواده‌های قربانیان، از الله متعال برای شهدای حادثه‌ی یادشده بهشت برین و برای زخمیان شفای عاجل استدعا دارم.
پنجشنبه ۵ عقرب ۱۴۰۱

نظرات بسته شده است.