جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح‌الدین ربانی، رئیس جمعیت اسلامی افغانستان به مناسبت سیزدهمین سال‌روز شهادت ستر جنرال محمد داوود داوود و جنرال شاه‌جهان نوری

سیزدهمین سال‌گرد شهادت فرمانده شهید ستر جنرال محمد داوود داوود و فرمانده شهید جنرال‌ شاه‌جهان نوری را گرامی می داریم.‌ آن‌دو شهیدِ بزرگوار از ایام جوانی به صفوف جمعیت اسلامی پیوستند و در جهاد مردم افغانستان برای طرد اشغال‌گران و پی‌ریزی نظام برخاسته از اراده‌ی مردم و منطبق با ارزش‌های اعتقادی و فرهنگی آن‌ها، شجاعانه و خالصانه سهم مهمی ایفا کردند.
فرمانده محمد داوود داوود شهید ضمن رسیدگی به مسوولیت‌های جهادی و امنیتی، شخصیت فرهنگ‌دوستی بود و در این زمینه از خود علاقمندی خاصی نشان می‌داد. او استبداد، تمامیت‌خواهی، عقب‌ماندگی علمی و تمدنی را در افغانستان عامل بی‌ثباتی سیاسی و ادامه‌ی دَور باطل خشونت‌های خونین می‌دانست.
فرمانده شاه‌جهان نوری هم در پهلوی نظامی‌گری، به عنوان یکی از فرماندهانی شناخته می‌شود که به تربیه فکری و معنوی مجاهدان اطراف خویش اهمیت ویژه‌ای قایل می‌شد. زندگی عملی و فکری هر دو شهید برخاسته از بستر دینی و مبارزات آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی بود و بر تعهدات‌شان نسبت به حقوق مردم تا شهادت استوار باقی ماندند.
به روح مطهر هر دو شهیدِ خوش‌نام و الهام‌آور افغانستان درود می‌فرستم و یاد و کارنامه‌های آن‌ها را جاویدان میخواهم.

نظرات بسته شده است.