جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح‌الدین ربانی، رییس جمعیت اسلامی افغانستان، به مناسبت سال‌روز شهادت ستر جنرال محمد داوود داوود و جنرال شاه‌‌جهان نوری

پیام صلاح‌الدین ربانی، رییس جمعیت اسلامی افغانستان، به مناسبت سال‌روز شهادت ستر جنرال محمد داوود داوود و جنرال شاه‌‌جهان نوری
یازدهمین سال‌روز شهادت دلاوران خوش‌نامِ جمعیت اسلامی افغانستان، ستر جنرال محمد داوود داوود و جنرال شاه‌جهان نوری را گرامی می‌داریم.
آن‌شهیدان زنده‌یاد در دوران حیات سعادت‌آور شان با قامتِ راست برای آزادی، آبادی و اداره‌ی کشور مبتنی بر اراده مردم، راهِ مبارزات رهایی‌بخش را در پیش گرفتند و با ایفای نقش برجسته در زمان جهاد برضد شوروی سابق، دوره‌ی مقاومت علیه گروه طالبان و تروریسم بین‌المللی و همچنان در مرحله‌ی حکومت‌داری و توسعه‌ی پسا ۲۰۰۱ افغانستان رسالت خویش را در قبال میهن عزیز بصورت تحسین‌آمیز به سرانجام رساندند.
اکنون که کشور بار دیگر روزهای سیاهی را تجربه می‌کند، نبود آن فرماندهان نام‌آور، هرچند سهمگین، امّا کارنامه‌های عدالت‌طلبانه، آزادی‌خواهانه و عزت‌آفرین‌ آن‌ها برای مردم افغانستان در راستای رهایی از وضعیت تأسف‌بار فعلی انگیزه‌آفرین و الهام‌بخش می‌باشد. به تعبیری، آن‌سپاهیان جاویدانه‌نام، با شهادت‌شان چشم خود بربستند و چشم ما گشودند.
در پایان، به روح پاک شهید ستر جنرال محمد داوود داوود و شهید جنرال شاه‌جهان‌نوری درود می‌فرستیم و یک‌بار دیگر با آرمان‌های والای شهدا تجدید پیمان می‌کنیم.

نظرات بسته شده است.