جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلا‌ح‌الدین ربانی، رییس جمعیت اسلامی افغانستان، به مناسبت نهمین سالروز شهادت محمد رسول محسنی، از فرماندهان برجسته‌ی جمعیت اسلامی و رییس سابق شورای ولایتی بغلان

پیام صلا‌ح‌الدین ربانی، رییس جمعیت اسلامی افغانستان، به مناسبت نهمین سالروز شهادت محمد رسول محسنی، از فرماندهان برجسته‌ی جمعیت اسلامی و رییس سابق شورای ولایتی بغلان
شهید محمد رسول محسنی از فرماندهان نیک‌نامِ جمعیت اسلامی و رییس سابق شورای ولایتی بغلان، نُه سال قبل در نتیجه‌ی یک حمله انتحاری دشمنان کشور به شهادت رسید.
شهید محسنی افزون بر شجاعت و جسارتِ کم مانندی که در برابر تروریستان داشت، تکیه‌گاه امید برای مردم بغلان بود؛ با شهادت او جمعیت اسلامی و مردم شریف بغلان یکی از جوان‌مردترین فرزندان خویش را از دست دادند.
شهید محسنی در سال‌های دشوار مقاومت، مسئولیت خطیرِ دفاع از مردم را همراه با سایر فرماندهان جمعیت اسلامی در ولایت بغلان به عهده داشتند و یقینا در روز های دشوار کنونی کمبود آن شهید بیشتر از قبل محسوس است.‌
بغلان، سرزمین علما، مبارزان نام‌آور و مجاهدان و فرماندهان سلحشورِ کم‌نظیری در ادوار تاریخ مبارزات کشور بوده است.
مردم بغلان، بویژه فرزندان اندراب‌ها، خوست و فرنگ، نهرین و سایر ولسوالی‌های این ولایت در تاریخ مبارزات افتخارآفرین و سرنوشت‌سازِ معاصر کشور هزینه‌های بس عظیمی را در دفاع از کشور و صیانت از استقلال و تمامیت ارضی آن پرداخته‌اند.
ایستادگی شجاعانه‌ی فعلی مردم بغلان در برابر تجاوز خونین غاصبان قدرت امتداد نقش تاریخی مردم این ولایت در دفاع از حریم کشور تلقی می گردد.
جمعیت اسلامی ضمن گرامی‌داشت از سال‌روز شهادت شهید محسنی و سایر شهدای راه آزادی و عدالت، یک‌بار دیگر تاکید می‌نماید که روی‌کرد حذف و انحصار و سرکوب راه‌حل نیست و جز رجوع به اراده‌ی جمعی مردم برای تعیین سرنوشت‌شان، از هیچ راه دیگر نمی‌توان بر بحران خونین کشور نقطه‌ی پایان گذاشت.
شهادت شهید فرمانده محسنی و سایر شهدای مظلوم ولایت بغلان بویژه شهدای جنگ‌های اخیر را به خانواده‌های شهدا و مردم مجاهد بغلان تسلیت و تهنیت عرض نموده، از ایزد متعال برای شهدا بهشت برین و برای خانواده‌های‌شان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.

نظرات بسته شده است.