جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح الدین ربانی، رئیس جمعیت اسلامی افغانستان، در پیوند به انفجاری در شهر فیض‌آباد

با تأسف در اثر انفجاری در یکی از مسجدهای شهر فیض‌‌آباد، مرکز ولایت بدخشان، شمار زیادی از هم‌وطنان بی‌گناه‌ شهید و زخمی گردیده‌اند. تروریسم و افراط‌گرایی در همه‌ی اشکال و انواع آن محکوم می‌باشد و نیز هرگونه اقدامی‌که افراد مظلوم و ملکی را هدف قرار می‌دهد ظالمانه و غیراسلامی و انسانی است. بدین‌وسیله مراتب تسلیت خویش‌را با بازماندگان قربانیان مظلومِ این روی‌داد ابراز می‌داریم.
جمعیت اسلامی افغانستان پیوسته تاکید کرده‌است گروه‌هایی‌که سال‌ها با شعار‌های مردم‌فریبانه‌ خشونت‌آفرینی کرده‌اند و ترویج‌کنندگان افراط‌گرایی خشونت‌آمیز می‌باشند شایسته‌ی حفاظت از امنیتِ جان و مال مردم نیستند.
حوادث اخیر در ولایت بدخشان که هد‌ف‌مندانه و فرافکنانه به داعش نسبت داده می‌شوند، ادامه‌ی خصومت‌های درون‌گروهی ط‌البان برای حفظ قدرت است. این روی‌داد‌ها با هدایتِ افراد بیگانه‌ی مرکز‌نشینِ گروه‌ ط‌البان توسط عناصر مزدورِ برجسته‌ی داخلی آن در ولایت بدخشان عملی می‌شوند. با آن‌که هرگونه اختلاف داخلی در میان گروه‌های شرارت‌پیشه مردم افغانستان را به آزادی نزدیک‌تر می‌سازد، امّا عملی‌سازی دشمنی‌های درون‌گروهی در میان افراد بی‌گناه، یک عمل شنیع ضد اسلامی و انسانی است و هزینه‌های فراوانِ جانی را بر مردم تحمیل می‌کند.
لازم است مردم افغانستان، از جمله ولایت بدخشان، بادرک عمیق از ماهیت گروه حاکم، حتی‌الامکان برای حفظ جان و مال‌شان در پیوند به این گروه مدبّرانه عمل کنند و در جنگ‌ درون‌گروهیِ بر سر قدرت، از آن‌ها دوری گزینند.

نظرات بسته شده است.