جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان بمناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد صلی الله علیه وسلم

پیام صلاح الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان بمناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد صلي الله عليه وسلم

 

پیام صلاح الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان بمناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد صلی الله علیه وسلم
بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی: وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِلْعَالَمِینَ
سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد صلی الله علیه وسلم را به همه مسلمانان تبریک می گویم.
در دوازدهم ماه ربیع الاول، آمنه بنت وهب همسر عبدالله ابن عبدالمطلب، کودکی را به دنیا آورد که نامش را محمد گذاشتند و خداوند جل‌جلاله، او را به عنوان سر چشمه رحمت، کانون عالی ترین صفات انسانی، و گنجینه راست گویی و درست کاری توصیف کرد.
چهل سال بعد، او از جانب پروردگار برای ترویج یکتاپرستی و رهایی انسان از بندگی غیرالله، پخش دانش و معرفت و نابودی جهل و خرافات در گیتی، برچیدن بساط ظلم و پلشتی ها و تأمین عدالت و گسترش فضایل در جامعه انسانی، مأموریت یافت.
همانگونه که خداوند جل‌جلاله توصیف کرده است، حضرت محمد صلی الله علیه و سلم نه تنها در بعد شخصیتی به مهربانی شهره آفاق است، بلکه جانمایه پیام الهی او نیز رحمت به بشریت است و آنحضرت، پیامبر مهر و رحمت بودند. تا جایی که حتی به دشمنان جاهلش که او را در منطقه طایف سنگ باران کردند، نفرت نفرستادند و برایشان دعای هدایت و رسیدن به معرفت و آگاهی نمودند.
در شرایطی که جهان به ویژه جهان اسلام، به محل نا امنی برای زندگی بدل شده، بیشتر از هر زمان دیگری به بازخوانی و تعمق در فهم دقیق پیام والای الهی او نیاز است، زیرا فهم دقیق جوهر پیام الهی او و شناخت سیرت عملی اش، زندگی فردی و جمعی ما را پر از فضایل ساخته و دنیا را به محل امنی برای زندگی پر سعادت بشری خواهد ساخت.
یکبار دیگر، سالروز میلاد با سعادت پیامبر رحمت، حضرت محمد صلی الله علیه وسلم را به مسلمانان تبریک می‌گویم.

نظرات بسته شده است.