جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

پیام صلاح الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

فرا رسیدنِ ماه مبارک رمضان را به همه‌ی مسلمانان جهان، به ویژه مردم متدین افغانستان تهنیت عرض می کنم.

رمضان ماه نزول رحمت و بخشایش الهی و رهایی از بدی‌ها و پلشتی‌‌ها است. این ماه همچنین فرصتی است تا مسلمان‌ها با آرامش ذهنی به عبادت و ادای فرایض دینی خویش پرداخته و با استفاده از آن؛ استقامت، پایمردی و تعهد را تمرین و اهمیت همدلی و همکاری با دیگران را تجربه نمایند.

امسال در حالی به استقبالِ ماه مبارک رمضان میرویم که افغانستان در یک وضعیت به شدت دشوار و بحرانی قرار گرفته و آرامش ذهنی مردم که لازمهٔ عبادت و انجام مکلفیت‌های دینی است، رخت بسته است. مردم ما در شرایطی به پیشواز از ماه مبارک رمضان می‌روند که به دلیل سقوط نظام در پی یک توطئهٔ خاینانه، همه ساختارها، نهادها و مؤسسات ملی فروپاشیده و کسی پاسخگوی نیازهای مردم نیست. حتا فراتر از آن حقوق اساسی مردم کاملاً سلب شده و افغانستان در آستانه‌ی تبدیل شدن به یک نقطهٔ کور و سیاه در سطح جهانی قرار دارد.

نیاز است که در گام نخست، همه نیروهای ملی با وحدت و همبستگی برای برون‌رفت از این وضعیت چاره‌ای اندیشیده و جامعه جهانی نیز مردم افغانستان را در حل بحران کنونی، همکاری صادقانه نماید تا گروه طالبان نتواند یک ملت را در فقر، جهل و تاریکی نابود نموده و این سرزمین را به لانه‌ و حیاط خلوتی علیه صلح و امنیت جهانی تبدیل نماید.

امیدوارم با لطفِ بی‌پایانِ پروردگار توفیق بیابیم از فضایل، مواهب و فیوضاتِ معنوی ماه مبارک رمضان بهره‌مند شویم و نیایش‌های خالصانه و عاجزانهٔ همگان مورد قبول پیشگاه حق قرار گیرد.

و من الله توفیق
۱۲ حمل ۱۴۰۱

نظرات بسته شده است.