جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضانم

 

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را برای امت مسلمان و مردم شریف افغانستان مبارک‌باد می‌گوییم.

ماه مبارک رمضان در فرهنگ اسلامی مناسبت ویژه‌یی‌ست که در آن مسلمانان علاوه بر پرداختن به تزکیه‌ی نفس، مفهوم‌های تعاون و تکافل اجتماعی، هم‌زیستی، تحمل‌پذیری و ارزش‌های نیکوی اخلاقی را در جامعه ترویج و تقویت می‌نمایند.

انسان مسلمان و مؤمن در برابرِ خدا (ج)، خود و جامعه مسوولیت دارد و از آنجایی‌که ماه مبارک رمضان فرصتی برای محاسبۀ خویشتن می‌باشد لازم است به‌عنوان مسلمان عمل‌کرد‌های خویش‌را در تمام عرصه‌های زندگی، به‌شمول حوزه‌های شخصی و عمومی، مورد ارزیابی دقیق قرار دهیم.

شرایط حاکم بر کشور به‌گونه‌یی‌ست که از همه‌ی مردم افغانستان به‌ویژه ما رهروان خط فکری و سیاسی شهید پروفیسور برهان‌الدین ربانی، رهبرِ فقید جمعیت اسلامی و شهیدِ صلح افغانستان و شهید احمد شاه مسعود، قهرمان ملی، می‌طلبد تا در پرتو اصل فوق‌الذکر کارکرد‌های خویش‌را همه‌جانبه مرور نموده و دریابیم که در وضعیت کنونی تا چه اندازه در انجام متحدانه‌ی مسوولیت‌های‌‌مان در قبال سرنوشتِ وطن موفق بوده‌ایم.

ما در جمعیت اسلامی افغانستان این افتخار را داریم که از نظر پایگاه مردمی، ظرفیت فرهنگی، علمی و فکری از جایگاه خاصی برخودار باشیم. این واقعیتی‌ست که کم‌تر کسی می‌تواند آن‌را انکار کند. بناءً ضرورت جدی است تا ما پیروان و متعهدان به اهداف و ارزش‌های جمعیت اسلامی با به‌کارگیری مناسب از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعلِ یادشده به‌صورت جمعی در چارچوب هویت واحدِ جمعیت اسلامی افغانستان مسوولیت‌های‌مان را در مرحله‌ی حساس کنونی کشور در برابر نسل‌های آینده‌ی این حزب و جامعه آگاهانه، متحدانه و صادقانه انجام دهیم. مردم افغانستان نیز همین توقع را از ما دارند.

از بارگاه خداوند ذوالجلال استدعا می‌نماییم طاعت‌ها و عبادت‌های همه‌ی مسلمانان را در ماه مبارک رمضان مورد قبول درگاه بی‌نیاز خویش قرار دهد و برای مردم افغانستان نیز آرامش نصیب فرماید.

نظرات بسته شده است.