جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان

یازد‌همین‌ سال‌گرد رحلت مرحوم قاری رحمت‌الله، امیرِ خوش‌نام جمعیت اسلامی افغانستان در ولایت کندز را به خانواده‌ی محترم، یاران، هم‌فکران و حوزه‌ی مردمی جمعیت اسلامی، تسلیت عرض می‌کنیم.
مرحوم قاری رحمت‌الله، در سه مرحله‌ی حیات خویش برای مردم و وطن به‌صورت متعهدانه و صادقانه خدمت کرد؛ هنگامی‌که استقلال و عزت افغانستان مورد تهدید قرار گرفته بود، سنگر دفاع از شرف و آزادی کشور و مردم را انتخاب کرد و هم‌رِکاب با سایر مجاهدان راهِ ایمان و آزادی، به مبارزه‌‌ی گرم پرداخت‌. بعد از پیروزی جهاد و مقاومت و شکل‌گیری نظم سیاسی جدید در افغانستان، آن‌فرماندهِ نیک‌نام، از طریق سهم‌گیری فعّال و تعیین‌کننده در امر حکومت‌داری، به خدمت‌گزاری‌های خویش در راستای توسعه‌ی کشور و رفاه مردم گام برداشت که ولایتِ او بر کندز، گام مسوولانه‌ای در همین راستا به‌شمار می‌رود. برعلاوه، امیر پیشین جمعیت اسلامی، به پاس خدمت‌های بی‌دریغش، اعتمادِ مردم را برای نمایندگی از آن‌ها در پارلمان افغانستان کسب کرد و در زمینه‌ی قانون‌گذاری و نظارت از کارکرد‌های حکومت وقت، نقش موثری ایفا نمود.
در حالی‌که نبود مرحوم قاری رحمت‌الله در شرایط کنونی باقوت احساس می‌شود، امّا کارنامه‌ها و تاریخ درخشان مبارزاتی او برای یاران و مردم افغانستان الهام‌آور است. الله متعال روح‌شان را شاد و یادشان را جاویدان داشته باشد.

نظرات بسته شده است.