جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان به مناسبت نخستین سالگرد شهادت فرمانده خیرمحمد خیرخواه و همسنگرانش

“وَلَئِن قُتِلْتُمْ فِى سَبِیلِ ٱللَّهِ أَوْ مُتُّمْ لَمَغْفِرَهٌ مِّنَ ٱللَّهِ وَرَحْمَهٌ خَیْرٌ مِّمَّا یَجْمَعُونَ” سوره‌ی آل عمران/۱۵۷.
شهید فرمانده خیر محمد خیرخواه از فرماندهان نیک‌سیرت و از مجاهدان پاکباز و مؤمنی بود که به خاطر تأمین عدالت، آزادزیستن و حفظ کرامت انسانی مبارزه کرد و با درک کامل از تبعات مبارزه‌‌ی خویش، برای دفاع از مردم به‌پا خاست و تا سرکشیدن جام شهادت به مسئولیت ایمانی و میهنی‌اش عمل کرد.
شهید فرمانده خیرخواه برای عزت، آزادی و عدالت، علیه ظلم، وابستگی و جهل و تبعیض قیام کرد و در این راه به شهادت رسید.
بی‌محابا او- و سایر همسنگران و همرزمان او- از صادق‌ترین فرمانده‌هان مردم افغانستان بودند که در مسیر حفظ کرامت انسانی و حق زندگی مصون مردم به مسئولیت‌های‌شان عمل کردند.
یقیناً، هیچ گاهی تاریخ و مردم، خون شهدای مظلوم افغانستان به ویژه مردم اندراب و در رأس آن شهید خیرخواه را فراموش نخواهند کرد و آن را گرامی خواهند داشت.
جمعیت اسلامی افغانستان با ابراز همدردی با خانواده‌های شهدای مردم افغانستان، به ویژه شهدای مردم شریف اندراب‌ها، به روح پر فتوح آن شهید با افتخار و جمله همسنگرانش اتحاف دعا کرده، باورمند است که مرگ با افتخار شهدای مردم افغانستان نه‌تنها مسیر حق و عدالت در کشور را تضعیف نخواهد کرد؛ بلکه خون آنان برای افغانستان، آزادی، استقلال، رفاه و جامعه‌ی عاری از ظلم و تبعیض و شقاوت را به بار خواهد آورد و شهادت این رادمردان مبارز باعث همبستگی هرچه بیشتر مردم ما، برای نجات کشور خواهد شد.
در اخیر، برای شهید خیر محمد خیرخواه، همسنگرانش و همه شهدای جهاد و مقاومت مردم افغانستان مغفرت الهی و بهشت برین استدعا می‌کنم.

نظرات بسته شده است.