جمعیت اسلامی افغانستان، Jamiat-e-Islami Afghanistan
جمعیت اسلامی

پیام صلاح الدین ربانی رئیس جمعیت اسلامی افغانستان به‌مناسبت عید سعید فطر

حلول خجسته‌ی عید سعید فطر را برای مردم افغانستان و امت مسلمه مبارک‌باد عرض می‌دارم. تمنا می‌کنم طاعت‌ها و عبادت‌های همه‌ی مسلمانان مورد قبول الله متعال قرار گرفته و نیز مؤمنان از برکت‌های معنویت‌افروز و همیاری‌آورِ ماه شریف رمضان در جهت تقویت سعادت میان یکدیگر، سهم شایسته‌ای برده باشند.
عید سعید فطر، فرصت دیگری‌‌ست که مسلمانان در آن موفقیت‌شان را در امر بجا آوردن فریضه‌ی الهی، یعنی ماه مبارک رمضان، تجلیل می‌کنند و هم‌چنین با احوال‌پرسی و رفتن به خانه‌های همدیگر، بنیاد‌های همبستگی اجتماعی را توا‌نمندتر می‌سازند. برعلاوه، در ایام نزدیک به عید، مسلمانان با پرداخت زکات فطر، به سهم‌گیری در رفع نیازمندی‌های اقتصادی محتاجان می‌پردازند.
عید در حالی فرا می‌رسد که به علت ظلمِ ناشی از تسلط گروه ط‌البان بر کشور، احساس ناامنی و بی‌باوری در میان جامعه‌ی افغانستان افزایش یافته‌، توانایی اقتصادی مردم تضعیف شده و قرائت دینی متساهل و اعتدالی آن‌ها در معرض معرفی خشن قرار گرفته است. همه‌ی این موارد خلاف فلسفه‌‌ی پیام ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر می‌باشند.
جمعیت اسلامی افغانستان به عنوان حزبی با تاریخ درخشان در راستای تحکیم اعتدال، رفاه، هم‌گرایی اجتماعی و اراده‌ی مردم بر سرنوشت سیاسی‌شان، برای رهایی از وضعیت فعلی در پرتو اصول و ارزش‌های دینی و حزبی خویش، به تلاش‌هایش کماکان ادامه می‌دهد و تاکید می‌ورزد تنها اتحاد و همبستگی صادقانه، راهبردی، پایدار و در مواردی ساختاریِ نیروهای سیاسی طرف‌دار مردم‌سالاری است که کشور را از حالت کنونی نجات خواهد داد. نگاه ما در جمعیت اسلامی به وحدت سیاسی، در چارچوب همین اصول است.
ضمن درکِ شرایط بد کشور، آرزو می‌کنم هم‌وطنان عزیزِ ما ایام عید را در کنار خانواده‌ها و دوستان یگدیگر با خوشحالی سپری کنند و روزهای عید پایان مشقت‌ها بر افغانستان باشد.

نظرات بسته شده است.